Life's Passions

Ești dornic să discuți despre muzică, filme, seriale, cărți? Aici e locul potrivit! Share-uiește pasiunile tale și discută-le cu alți pasionați în domeniu.

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Star Wars: The Force Awakens

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dan Macsim
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Star Wars: The Force Awakens   Mier Dec 30, 2015 11:31 pm

Draji oameni, iată că a sosit vremea în care vom discuta despre Sfântu Star Wars.
  Ieri seară am dat o fugă până la cinema și am zis că e musai să ma holb la vestitul film. Mulți dintre voi afirmă despre acest film că e overrated, poate e, poate nu. Gusturule nu se discută, dar în materie de montaj tehnic, actorie și coloană sonoră, filmul pușcă la orice cadru. Camera descrie cu un lux de amănunte fiecare undă, fulg de nea și fir de praf, fără a trepida fluxul de pixeli. Imaginea clară si demnă de un SF colosal ca acesta, îmbinată cu scenariul lăsat testament de tovarășul Darth Vader, fie-i iertat numele că a fost un tată bun(spre final, dar a fost), conturează în totalitate epicozitatea filmului. Încă de la primele cadre și note muzicale (derivate din primele filme) ochii și urechile mele au avut parte de orgasmul suprem. Actoria băștinașilor și a junilor, puse la un loc explodeaza ca un vulcan de replici memorabile. Costumația originală(adică din primele filme) și culorile perfect alese împart lumile unde se poartă bătăliile în rece și cald. Plot-ul filmului în maxim 4  cuminte ”Căutarea lui Luke Skywalker”. Începutul ne prezită acest plot, exact așa cum ne obișnuise deja tânărul George Lucas. Suspansul, rămâne ridicat pană la ultimul minut din rulaj. Tot filmul este un tablou galactic, cu idei colosale, megatonice care prezintă vechea luptă dintre cele două părți ale forței și încercarea menținerii echilibrului acesteia în întreg universul.
   Aceste câteva cuvinte rasună vag spre voi cititorii. Vă invit insă la dezbateri grele și la opinii despre acest film!!
Sus In jos
http://versurimacsim.blogspot.ro/
Pop Rafael
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Star Wars: The Force Awakens   Mier Dec 30, 2015 11:39 pm

Apoi din cate vad aci, trebe de vazut magaoaia asta. M-am tot uitat la review-uri si toata lumea se planga ca povestea seamana cu restul filmelor... poi DARA CA SAMANA ca doara e Star Wars si se continua de unda o ramas povestea. Nu mi s-ar fi parut ok sa reinventeze povestea numa de dragu de ascoate bani... pana la urma de asta i-o zis ,, Episode VII'' si nu Star Wars new poveste Smile) Oricum trebe vazut filmul. de preferat in haita la cinema Very Happy
Sus In jos
http://lifepass.hitforum.ro
Dan Macsim
Scutier
Scutier

MesajSubiect: Re: Star Wars: The Force Awakens   Mier Dec 30, 2015 11:49 pm

Omu meu, am fost o haita de 5 toti urasc SF-urile. A doua zi toti se uitau la toata seria Smile)
Sus In jos
http://versurimacsim.blogspot.ro/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Star Wars: The Force Awakens   

Sus In jos

Star Wars: The Force Awakens
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Life's Passions :: Passions :: Filme-
Mergi direct la: