Life's Passions

Ești dornic să discuți despre muzică, filme, seriale, cărți? Aici e locul potrivit! Share-uiește pasiunile tale și discută-le cu alți pasionați în domeniu.

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

One Piece...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MihaiPop
Nou Născut
Nou Născut

MesajSubiect: One Piece...   Mar Dec 15, 2015 3:20 pm

One Piece sau O bucata in romana mai exact este un anime destul de vechi si are in urmarire piratii dar nu orice fel de pirati...
Ci niste pirati cu anumite puteri numite Devil Fruit care le ofera personajelor respective o anumita putere dar si un dezavantaj care nu le permite sa inoate si sunt foarte slabiti in apa.
Mai toata lumea din anime se indreapta spre o comoara fiind pirati dar nu este asa de simplu pe cat credeti in spatele lor Vin 2 forte mari si tari Numite : Navy si Guvernul care  sunt intr-un anumit mod aliate sa mearga dupa fiecare pirat care are cea mai mare valoare pe capul sau.
Unul dintre ei si personajul principal din anime se numeste Monkey D. Luffy care in monentul de fata are o valoare de 300 de Milioane pe capul sau si este vant nu numai de guvern si navy dar si de alti pirati ceea ce face faptul de a fi pirat putin mai greu ca sa zic asa dar in imagine mare ai sa vezi ca o sa-ti placa acest anime si daca esti fan DBZ acesta este un anime asemanator cu el
Eu iti recomand cu caldura acest anime si sper sa iti placa si iti urez Bafta sa vizionezi cele 714 de episoade.
                                  Good Luck Smile
Sus In jos
Konhan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: One Piece...   Mar Dec 15, 2015 3:37 pm

O mică corecție vreau să fac la ce ai zis, Navy aparține de Guvern nu este o alianță între el și ai uitat să zici că e cel mai șmecher anime ever, mai tare și ca Dragon Ball (Rafi, nu ai văzut asta Razz )

Mă bucur să mai văd un fan One Piece așa de repede pe forum Smile
Sus In jos
Pop Rafael
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: One Piece...   Mar Dec 15, 2015 5:14 pm

Ma, foarte bine ca sunt si oameni interesati de anime-uri clasice dar inca in top. Si ba Cristi One Piece o urcat pe locul 1 si la mine in preferinte, asa ca DBZ a cazut pe 2 Very Happy
Sus In jos
http://lifepass.hitforum.ro
Konhan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: One Piece...   Mar Dec 15, 2015 5:15 pm

Și eu care căutam un loc unde să mă ascund de furia ta Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: One Piece...   

Sus In jos

One Piece...